Uutiset

14.9.2015Haminan Pontevan ottelukisat 14.9.2015Lue lisää »11.8.2015Kymen Seudun Osuuskaupan ja Haminan Pontevan lasten yleisurheilukilpailut Haminan urheilukentällä 6.8.2015 tuloksetLue lisää »

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:56958 kpl

Kymenlaakson lajipäivä tulokset

31.05.2011

Kymenlaakson lajipäivä, pitkätmatkat, kolmiloikka
Haminan Urheilukenttä
31.5.2011

TULOKSET

P9 1000 m


  1. Juuso Anttila                           MetsäkKu          3.55,75
  2. Benjamin Tasa                           VehkVei           4.05,92
  3. Oliver Heino                            HamPo             4.10,73
  4. Elias Koivu                             MetsäkKu          4.14,67
  5. Henri Enberg                            MetsäkKu          4.17,10
  6. Petrus Tasa                             VehkVei           4.51,16
  7. Ilari Kumanto                           VehkVei           6.10,86

P11 1000 m


  1. Julius Sorsa                            KarhKa            3.36,25
  2. Ville Heino                             HamPo             3.56,84
  3. Jerry Kotiranta                         MetsäkKu          4.03,14
  4. Jere Elfving                            MetsäkKu          4.12,48
     Aapo Koivu                              MetsäkKu              DNS

P13 1000 m


  1. Antti Kolsi                             HamPo             3.27,17
  2. Artturi Lindström                       KymKP             3.39,09
     Elias Huomo                             KymKP                 DNS

P15 800 m


  1. Eelis Komulainen                        VehkVei           2.23,18
  2. Juuso Jeskanen                          KarhKa            2.25,85
  3. Okko Kettunen                           KarhKa            2.30,01
  4. Mark Seppenen                           HamPo             2.40,03
  5. Konsta Turkia                           VehkVei           2.54,08
     Eemil Koso                              KymKP                 DNS

P15 Kolmiloikka

  1. Jarek Soovik                            HamPo               10.17 +3,3           
  2. Mark Seppenen                           HamPo               10.06 +4,8           
  3. Okko Kettunen                           KarhKa               9.21 +3,2           
  4. Konsta Turkia                           VehkVei              9.14 +2,5           

M17 800 m


     Jari-Petteri Partanen                   KarhKa                DNS

M17 Kolmiloikka

  1. Jari-Petteri Partanen                   KarhKa              12.77 +2,3           
  2. Esa Pylkkänen                           KarhKa              11.88 +4,3           

M19 800 m


  1. Markus Hämäläinen                       HamPo             2.06,39
  2. Heikki Olli                             VirolSa           2.07,81

T9 1000 m


  1. Kiia Tervonen                           PyhtYr            4.19,21
  2. Aada Elfving                            MetsäkKu          4.49,88

T11 1000 m


  1. Kia Heiskanen                           PyhtYr            3.36,10
  2. Raita Pakkanen                          VehkVei           3.38,50
  3. Venla Peltola                           LappUM            3.39,52

T11 Kolmiloikka

  1. Janna Koskela                           KarhKa               8.54 -2,5           
  2. Noora Hautamäki                         PyhtYr               8.44 -2,6           
  3. Venla Peltola                           LappUM               7.60 -2,6           

T13 1000 m


  1. Elina Hämäläinen                        KymKP             3.31,87
  2. Elina Peltola                           LappUM            4.00,07
  3. Nelli Koivu                             KarhKa            4.02,04
     Janette Niemi                           HamPo                 DNS

T13 Kolmiloikka

  1. Gia Reinholm                            KarhKa               8.73 -3,8           
  2. Elina Peltola                           LappUM               8.09 -3,7           
  3. Inka Pasi                               ValkKa               8.01 -3,5           

T15 800 m


  1. Iina Lehtimäki                          KuusKi            2.31,77
  2. Ilona Äyräväinen                        KarhKa            2.53,80
  3. Noora Kärki                             KarhKa            2.53,91

T15 Kolmiloikka

  1. Iina Lehtimäki                          KuusKi              10.30 -2,7           
  2. Ilona Äyräväinen                        KarhKa              10.19 -2,2           
  3. Sofia Knuuttila                         KarhKa               9.40 -3,8           

N17 800 m


  1. Minttu Hukka                            KarhKa            2.25,31

N17 Kolmiloikka

  1. Nelli Rantanen                          KarhKa              11.05 +3,5           
  2. Roosa Rantanen                          KarhKa              10.84 +1,8           
  3. Nette Liljasto                          KarhKa              10.77 +4,5           
     Viivi Palmu                             KarhKa                DNS        

 

 

14.09.2015Haminan Pontevan ottelukisat 14.9.2015
11.08.2015Kymen Seudun Osuuskaupan ja Haminan Pontevan lasten yleisurheilukilpailut Haminan urheilukentällä 6.8.2015 tulokset
04.06.2015Oma Säästöpankin ja Haminan Pontevan yleisurheilukilpailut
03.06.2014Kymenlaakson kaakkoisosan seurakisasarja
06.10.2012Mestaruuskilpailut
01.10.2012SEURAN 100-VUOTISJUHLA
01.05.20122012 SEURA 100 VUOTTA
16.04.2012Teutjärven ympärijuoksu 15.4.2012
31.05.2011Kymenlaakson lajipäivä tulokset
27.09.2010Tuloksia Lassen Hölkästä 2010

Siirry arkistoon »